En İyi Boşanma Avukatları Ankara

posted in: Journal | 0

Boşanma avukatı düşüncelerinizi anlayabilir. Boşanma davası süreci zordur. Bu nedenle dava boyunca size yardımcı olabilecek bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ivedidir. Öyleyse en iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davaları nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davası iki biçimde açılmaktadır. Eğer yanlar boşanma konusunda anlaşırsa hakime başvuru yapmaları halinde anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evliliğin en az bir yıl sürmüş olmasıgereklidir. Eğer evlilik hayatı bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir boşanma avukatı vasıtasıyla meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Bunun ardından eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli biçimde boşanmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin haklı olması gerekmektedir. buna ek olarak evliliğe son verme gerekçesinin ispatlanması gerekir. Boşanma davasında davayı açan taraf iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Örneğin fotoğraflar kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları baya uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatı kelimesi hiç bir zaman aklımıza çok iyi düşünceler getirmez. Bunun nedeni toplumsal bilinç olabilir mi? Boşanma Bu Bağlantıyı tıklayın Avukatlarının neredeyse tamamı toplumumuzu güzelleştirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu avukat , boşanma avukatı olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken ince okuyup sık dokumalısınız.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. En İyi boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Avukat seçerken en mantıklı yol tavsiyelerdir. İkinci yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatını öneren siteler de aynı yolla bulacaksınızdır.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.